Eesti Kirikute Nõukogu

Meediatöö

Eesti Kirikute Nõukogu meediatöö eesmärgiks on aktiivselt ja mitmekülgselt ühiskonnaga suhtlemine, selleks et tõsta ühiskonna teadlikkust kristlikku kirikut ja selle õpetust puudutavas. Samuti osaletakse avalikes diskussioonides, andes seeläbi märku kiriku avatud hoiakust ühiskonna suhtes.

Üheks peamiseks väljundiks on aastate jooksul olnud hea koostöö Eesti Rahvusringhäälinguga.

Hommikumõtisklused 
Vaimulikud mõtisklused on olnud raadioeetris juba üle 30 aasta – 5. novembrist 1989. Piibli tekstide abil aitavad vaadelda elu ja selle üle mõtiskleda EKN-i liikmeskirikute vaimulikud ja ilmikud. Vikerraadio eetris on hommikumõtisklus argipäeviti orienteeruvalt kell 6.32, laupäeviti ja pühapäeviti kell 7.35. Klassikaraadios on mõtisklused iga päev kell 7.15. Vaimulikud mõtisklused on järelkuulatavad Vikerraadio kodulehel.

Kristlikel pühadel ja Eesti Vabariigi tähtpäevadel teeb Eesti Televisioon ülekandeid jumalateenistustelt, ülekannete salvestused on ETV arhiivi kodulehel. Vikerraadio ja Klassikaraadio eetris on jumalateenistuste ülekanded suurematel kirikupühadel: jõululaupäeval, 1. jõulupühal, suurel reedel ja 1. ülestõusmispühal.

Saatesari „Kirikuelu“ on Vikerraadio eetris pühapäeviti kell 19.05 ja järelkuulatav internetis Vikerraadio kodulehel. Toimetajad Meelis Süld ja Krista Taim kajastavad olulisemaid kristlikke päevaküsimusi.

Saatesari „Tähendamisi“ on ETV eetris pühapäeviti kell 9. Viimasel paaril aastal on eetris olnud saadete tsükkel “Kirik keset küla”, mis tutvustab Eesti sakraalhooneid ja kogudusetööd. Kõik saated on järelvaadatavad ETV kodulehel.

Teeliste Kirikud tutvustavad kohalikule reisihuvilisele ja Eestit külastavale turistile suveperioodil avatud, kauneid ning paljuski unikaalseid Eesti sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid, aga ka majutusvõimalusi kirikute juures. Teeliste Kirikutel on seitsmekeelne kodulehekülg www.teelistekirikud.ekn.ee ning igal aastal antakse välja värskete andmetega trükis, mida jagatakse tasuta kirikutes ja turismiinfo punktides.

Saatesari „Ajalik ja ajatu“
ETV-s oli aastaid pühapäeviti eetris saatesari „Ajalik ja ajatu”, milles astusid üles nii EKN-i liikmeskirikute vaimulikud kui ka kultuuri- ja kunstiinimesed, teadlased ja teiste eluvaldkondade esindajad. Saatesarjas arutleti aktuaalsete kiriku- ja ühiskonnaelu ning kristlust tutvustavate teemade üle. Saatesarja on võimalik järelvaadata internetis ETV arhiivi kodulehel.

Kaija Velmet
EKN-i meediatöö konsultant
tel 5563 4406
e-post kaija.velmet@gmail.com

Kaisa Tamme

EKN-i meediatöö projektijuht
tel 5860 5805
kaisa@ekn.ee