eng | est 
  Uudised
 
TALLINNAS KOHTUVAD PÕHJA- JA BALTIMAADE OIKUMEENILISED SEKRETARIAADID
11.03.2020
Kohtumisel osalejad Mähe baptistikirikus

10.-12. märtsil toimub Tallinnas Põhja- ja Baltimaade oikumeeniliste sekretariaatide iga-aastane kohtumine. Seekordse kohtumise peateemaks on "Leppimise ja ühtsuse poole".

Kohtumisel osalevad Islandi, Norra, Rootsi, Soome, Taani, Läti ja Eesti esindajad, seejuures Eesti, Norra, Rootsi ja Soome oikumeeniliste nõukogude peasekretäride tasemel. Kohal on ka Euroopa Kirikute Konverentsi (Conference of European Churches) peasekretär Dr. Jørgen Skov Sørensen.

Ettekande "Ühiskonna ootused, et kirikud tegutseksid lepitajatena" pidas osalejatele rahvastikuminister Riina Solman. Kohtumise päevakorras olid mh ka arutelud teemadel "Kristlus ja populistlik poliitika tänapäeva Euroopas" ja EKNi aastateemaga "Armastame loodut" seonduvalt "Ökoteoloogia: võimalus leppimiseks ja ühtsuseks".

Kohtumise raames toimusid palvused EKNi erinevate liikmeskirikute pühakodades ning osalejad tutvusid Tallinna vaatamisväärsustega.

Eelmise aasta märtsikuus toimus Põhja- ja Baltimaade oikumeeniliste sekretariaatide kohtumine Taanis Roskildes.

Info:
Ruudi Leinus

Täitevsekretär
e-post: ekn(ät)ekn.ee

tel 646 1028


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002