eng | est                        
 
          UUDISED
 
 
EESTI KIRIKUTE NÕUKOGU OIKUMEENILISE AASTAPREEMIA SAAB TELEAJAKIRJANIK ANNE RAISTE
21.11.2019

Eesti Kirikute Nõukogu otsustas täna Tallinna Nõmme baptistikirikus toimunud töökoosolekul anda oma iga-aastase oikumeenilise aastapreemia käesoleval aastal Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanikule Anne Raistele.

Anne Raiste on alates 1994. aastast kajastanud regulaarselt kirikuelu sündmusi Eesti Rahvusringhäälingu uudistesaadetes, eeskätt Aktuaalses Kaameras. Kajastamist on leidnud nii Eesti Kirikute Nõukogu kui selle liikmeskirikute uudised ja tegevused, samuti kiriklikud pühad ning religiooni roll ühiskonnas. 2019. aasta märtsikuus viibis Anne Raiste koos ERRi võttegrupiga Roomas ja Vatikanis, kajastades nii Rooma-Katoliku Kiriku omaaegse peapiiskopi Eduard Profittlichi õndsakskuulutamise protsessi dokumentide üleandmist Pühale Toolile kui ka paavst Franciscuse audientsi, kus osalesid teiste hulgas paavsti 2018. aastal toimunud Eesti-visiidi korraldamises osalenud inimesed.

Anne Raiste on pälvinud eelnevalt tunnustuse erinevate EKNi liikmeskirikute poolt, näiteks piiskop Platoni ordeni III järgu ordeni (2009) ja EELK meediapreemia (2014).

Kirikute Nõukogu oikumeeniline aastapreemia antakse üle Pirita kloostri kabelis 18. detsembril.

Eelmisel aastal andis Kirikute Nõukogu oikumeenilise aastapreemia paavst Franciscuse Eesti-visiidi raames 25. septembril 2018 Tallinna Kaarli kirikus toimunud oikumeenilise noortekohtumise peakorraldajatele.

Töökoosolekul kohtusid EKNi liikmeskirikute juhid ka Püha Tooli uue apostelliku nuntsiuse peapiiskop Petar Rajičiga, kes andis täna oma volikirjad üle Vabariigi President Kersti Kaljulaidile. Nuntsius väljendas heameelt erinevate kirikute vahel toimuva aktiivse koostöö üle Eesti Kirikute Nõukogu tegevuse raames.

Info:
Ruudi Leinus
e-post: ruudi(ät)ekn.ee

tel 646 1028


← tagasi   ↑ üles
 

Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 6461028, 5122564, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002

Esileht Liikmed EKN Töövaldkonnad Viited Sümboolika Kontakt Uudised Läkitused Kalender