eng | est 
  Uudised
 
ILMUS KOGUMIK OIKUMEENILISTEST TEKSTIDEST

Eesti Kirikute Nõukogu ja Usuteaduse Instituut esitlevad 30. mail kell 15.00 Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituudi ruumes (Pühavaimu 6) XX sajandi olulisemate oikumeeniliste originaaltekstide tõlgete kogumikku „Documenta oecumenica”.

Kogumiku eesmärgiks on nii globaalselt kui ka lokaalselt oluliste oikumeeniliste tekstide edasiandmine eesti keeles ning ka oikumeenilise mõtte ja liikumise edendamine Eestis.

Lisaks oikumeenilistele originaaltekstide tõlgetele sisaldab kogumik selgitusi kolmes erinevas teemavaldkonnas – kirik, ühiskond ning misjon. Kõik kommentaarid ja lisad on kirjutanud Eesti tunnustatud teoloogid.

Raamat on mõeldud teoloogidele, kirikujuhtidele, teoloogia-üliõpilastele ning kõikidele oikumeenilise liikumise ja usuteaduse vastu huvi tundvatele inimestele.

288 leheküljelise kõvas köites raamatu on välja andnud EELK Usuteaduse Instituut. Väljaannet toetas Eesti Kirikute Nõukogu. Raamatu koostasid Peeter Kaldur, Ingmar Kurg, Alar Laats, Tauno Teder ning Veiko Vihuri.

Info:
Tauno Teder

Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär
e-post: tauno(ät)ekn.ee

tel 646 1028, 51 22 564


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002