eng | est 
  Uudised
 
EUROOPA KIRIKUTE KONVERENTSI PEASEKRETÄR HEIKKI HUTTUNEN ANDIS INTERVJUU AKTUAALSELE KAAMERALE.
18. august 2017

Eestit kui Euroopa Liidu eesistujariiki külastab reedel ja laupäeval Euroopa Kirikute Konverentsi delegatsioon.

Reedel kohtus delegatsioon peaministri ja siseministriga. Euroopa Kirikute Konverentsi peasekretär Heikki Huttunen ütles "Aktuaalsele kaamerale", et taolistel kohtumistel ei arutata kirikute administratiivseid küsimusi vaid juttu on probeemidest, mis on Euroopa riikide jaoks olulised. Näitena nimetas ta migratsiooniküsimusi.

"Teine küsimus on, et erinevused Euroopa Liidu sees. Kas meil on uued müürid, psühholoogilised müürid Euroopas- Ida ja Lääne Euroopas. Põhja ja Lõuna-Euroopa vahel. Ja kas meil on müür ehitatud Euroopa ja muu maailma vahel. Täna me ei rääkinud ökoloogilistest küsimustest, aga need on ka väga aktuaalsed," ütles Huttunen.

"Üheks teemaks selles vallas on kindlasti ka niiöelda usulise kirjaoskuse arendamine, et inimesed oleksid rohkem kompetentsed erinevate usundite arusaamistest ja suudaksid ka paremini üksteisega lävida," lisas Eesti Kirikute Nõukogu president Andres Põder.

 

http://www.err.ee/613688/euroopa-kirikute-esindus-tutvub-eesti-kui-el-i-eesistujamaaga »

e-post: ekn@ekn.ee

tel 646 1028


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002