eng | est                        
 
          UUDISED
 
 
EESTI KIRIKUTE NÕUKOGU OOTAB OIKUMEENILISTE PREEMIATE LAUREAATE

Eile toimus Muuga Sadama Meremeeste Kodus Eesti Kirikute Nõukogu töökoosolek, kus kuulutati välja 2008. aasta oikumeeniliste aastapreemiate konkurss. Sellel aastal lähtub see Eesti Vabariigi 90. juubeliaastast.

2008. aasta oikumeeniline aastapreemia antakse välja silmapaistvate saavutuste eest Eesti ühiskonda edendanud oikumeenilistes valdkondades. Preemia laureaadiks võib saada inimene, inimeste rühm või organisatsioon, kes oma isiku või tegevusega on kehastanud Kiriku kui Kristuse Ihu ühtsust selle mitmekesisuses ning edendanud seeläbi Eesti ühiskonna arengut ühes või teises eluvaldkonnas.

Lisaks antakse välja eripreemia kaplanaadi valdkonnas, mis antakse välja pikaajalise tegevuse eest kaplaniteenistuse töös. Preemia laureaadiks võib saada inimene või inimeste rühm, kes oma tegevusega on kaasa aidanud Eesti ühiskonna teenimisele kaplaniteenistuse kaudu.

Aastapreemiate konkursile saab kandidaate esindada 3. novembrini 2008. Preemiad antakse koos aukirjaga kätte Eesti Kirikute Nõukogu aastalõpukoosolekul.

Eesti Kirikute Nõukogu töökoosolekul moodustati ka teoloogiline ümarlaud, mille ülesandeks on mitmepoolse oikumeenilise dialoogi edendamine. Ümarlauda kuuluvad luterlikust kirikust dr Arne Hiob, baptistikirikust dr Peeter Roosimaa, metodisti kirikust pastor Priit Tamm, nelipühi kirikust pastor Meelis Maikalu, karismaatilisest episkopaalkirikust dr Heigo Ritsbek, õigeusu kirikust ülempreester Mattias Palli ning katoliku kirikust isa Vello Salo.

Oikumeenilise ümarlaua moodustamise idee sai alguse Pärnumaal toimunud Eesti Kirikute Nõukogu suviselt töökoosolekult, kus arutati mitmepoolse oikumeenilise dialoogi võimaluse üle ristimise teemal. 

Pärast töökoosolekut osalesid liikmeskirikute juhid ja vaimulikud meremeeste kodu uue kabeli pühitsemisel.

Kabeli remondi käigus paigaldati seintele Dolores Hoffmanni vitraa˛id ja Tiina Veisseriku ikoonid ning ehitati uus paekivist massiivne altar. 

Järgmine Eesti Kirikute Nõukogu töökoosolek toimub 16. oktoobril.

Info:
Tauno Teder
e-post: tauno(ät)ekn.ee

tel 646 1028, 51 22 564


← tagasi   ↑ üles
 

Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 6461028, 5122564, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002

Esileht Liikmed EKN Töövaldkonnad Viited Sümboolika Kontakt Uudised Läkitused Kalender