eng | est                        
 
          UUDISED
 
 
SISEMINISTER PEVKUR JA EKNI PRESIDENT PEAPIISKOP EMEERITUS PÕDER ALLKIRJASTASID ÜHISPÖÖRDUMISE EESTIMAA KOHALIKE OMAVALITSUSTE JA KOGUDUSTE POOLE
Foto: Päivi Palts
Siseminister Hanno Pevkur ja Eesti Kirikute Nõukogu president peapiiskop emeeritus Andres Põder

Nigulamaarjapäeval, 8. detsembril, kirjutati alla siseminister Hanno Pevkuri ja Eesti Kirikute Nõukogu presidendi peapiiskop emeeritus Andres Põderi poolt ühispöördumisele Eestimaa kohalike omavalitsuste ja koguduste poole teema-aasta „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ väärikaks tähistamiseks.

Teema-aasta „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ sünnib kirikute, riigi ja kohalike omavalitsuste koostöös

„Kutsume üles kõiki Eestimaa kohalikke omavalitsusi ja kogudusi koostöös teiste institutsioonide ja ühendustega ühiselt tähistama teema-aastat „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ üritustega, mis väärtustavad Maarjamaa rikkalikku ajalugu, kultuuri ja haridust ning innustavad meid mõtlema sellele, millisena me soovime Maarjamaad näha tulevikus,“ kirjutasid Hanno Pevkur ja Andres Põder oma ühispöördumises.

Tuleval aastal täitub 800 aastat ajast, mil eestlaste piiskop tutvustas Lateraani kirikukogul tollasele paavstile Innocentius III-le ja kogu maailmale Liivi- ja Eestimaad esimest korda kui Maarjamaad. 7. septembril kuulutati teema-aasta Pirita kloostris avatuks helilooja Margo Kõlari teose "Maarjamaa vesper" esmaettekandega. „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ kestab kuni 2015. aasta lõpuni, mil üle Eesti toimub erinevaid üritusi alates teaduskonverentsidest, näitustest, festivalidest ja teistest muusikasündmustest kuni temaatiliste olümpiaadide ja palverännakuteni välja. 

Teema-aasta üheks suursündmuseks on juulikuu alguses Tartus peetav vaimulik laulupidu „Maarjamaa – Isa maa“. Teema-aastat koordineerivasse koostöökogusse kuuluvad Eesti kirikute, ministeeriumide, riigiasutuste, kõrgkoolide, muuseumide ja kodanikuühenduste
esindajad.

Täpse ürituste kalendri ja lisainfo leiab aadressilt
www.maarjamaa800.ee<http://www.maarjamaa800.ee><http://www.maarjamaa800.ee>

Allikas: Pressiteade. Siseministeerium

Ühispöördumine (.pdf) »


← tagasi   ↑ üles
 

Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 6461028, 5122564, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002

Esileht Liikmed EKN Töövaldkonnad Viited Sümboolika Kontakt Uudised Läkitused Kalender