eng | est 
  Uudised
 
PÜHAKOJAD AVAVAD TEELISTELE UKSED
Foto: Sirje Simson
Teeliste kirikud 2011

Neljapäeval, 19. mail kell 12:30 tutvustatakse Tallinnas, EELK Nõmme Rahu kirikus teatmikku ja veebikeskkonda „Teeliste kirikud 2011“. 

„Teeliste kirikud 2011“ on Eesti Kirikute Nõukogu üheteistkümnendat hooaega alustav kultuuriturismialane ja mittetulunduslik projekt, mille eesmärgiks on tutvustada nii Eestit külastavatele turistidele kui kohalikele reisihuvilistele suveperioodil avatud ilusaid ning paljuski unikaalseid sakraalhooneid - kirikuid, kloostreid, kabeleid ja palvemaju. 

Teatmikus leiab teeline iga pühakoja kohta nii eesti- kui ka ingliskeelse lühitutvustuse. Märgitud on teelistele avatud kirikute kontaktaadressid ja telefonid, info jumalateenistuste ja palvuste kohta, nimetatud on mitmete koguduste juures olevad majutuse võimalused. 

Trükisele lisaks leiab infot eesti, inglise, saksa, soome, vene, prantsuse ja rootsi keeles Teeliste veebilehelt www.teelistekirikud.ekn.ee.

Tänavu osaleb projektis 224 pühakoda, neist teatmikus on esindatud 199. Avatud kirikute hooaeg kestab mai algusest kuni septembri lõpuni.

Trükis on soovijaile tasuta ja on saadaval turismiinfopunktides üle Eesti ning projektiga liitunud kirikutes. 

„Teeliste kirikud 2011” projekti valmimisele aitasid kaasa Muinsuskaitseamet, Raadio 7, Tartu Pereraadio Ühing, Eesti Piibliselts, SA Haapsalu Piiskopilinnus, EELK Misjonikeskus, omavalitsused.

www.teelistekirikud.ekn.ee »

Info:
Kaisa Kirikal

„Teeliste kirikud 2011“ projektijuht
e-post: teelistekirikud(ät)ekn.ee

tel 5332 5292, 372 646 1033


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002