eng | est 
  Uudised
 
TUNNUSTUS OLAV PÄRNAMETSALE
15.03.2022
Foto: Robert Tšerenkov

13. märtsil andis Metodisti Maailmanõukogu peasekretär piiskop Ivan M. Abrahams Olav Pärnametsale üle nõukogu kõrgeima autasu – rahupreemia, mille saajate hulgas on varasemalt kunagine Ameerika Ühendriikide president Jimmy Carter, Makedoonia president Boris Trajkovsky, Egiptuse president Anvar Sadat, Lõuna-Aafrika Vabariigi inimõiguslane ja president Nelson Mandela ja mitmed teised. Rahupreemia antakse inimesele, kes on oma tegutsemisega näidanud üles vaprust, loovust ja järjepidevust. 

Olav Pärnamets on Eesti Metodisti Kirikus teeninud nii pastori kui ka superintendendina. Nõukogude ajal näitas Olav üles julgust seistes kiriku eest hoolimata võimude poolsest rõhumisest. Tema rahu taotlemisest annavad tunnistust oikumeenilise töö eestvedamine (Eesti Kirikute Nõukogu üks asutajaliikmetest, selle asepresident ja Eesti Evangeelse Alliansi president) ning kahe rahvuse (eesti ja vene) koostoimine kirikus, mida ta juhtis aastatel 1979-2005.

Auhinna üleandmistseremoonia toimus Olavi kodus, kuhu olid teda õnnitlema tulnud Ühinenud Metodisti Kiriku Põhja ja Balti piirkonna piiskop Christian Alsted, Eesti Metodisti Kiriku superintendent Robert Tšerenkov ja Olavi endised kolleegid Tallinna metodisti kogudusest.  


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002