eng | est 
  Uudised
 
PREP-PAARISUHTEKOOLITUS KOGUDUSTE LIIKMETELE
10.05.2016

SÜGAVAM TÄHENDUS ABIELULE PREP-PAARISUHTEKOOLITUS KIRIKUTE JA KOGUDUSTE LIIKMETELE

Kuidas rääkida ilma tülli minemata? Kuidas erimeelsuste ja probleemidega toime tulla? Mis on probleemide sügavamad põhjused? Kuidas oma kaasast paremini aru saada? Kuidas stressiga toime tulla ja rasketel aegadel teineteist toetada? Kuidas vältida rutiini? Kuidas hoida lähedust ja pakkuda armastust?

 

Aeg: 21. ja 28. mail 2016, kell 10.00 – 18.00
Koht: Tallinn, Toompea 3 (EKNK Toompea Keskus)
Koolitajad: Karmen Maikalu (PREP-koolitaja, psühholoog, pereterapeut), Meelis Maikalu (PREP-koolitaja, vaimulik)
Registreerumine ja täpsem info: www.prep.ee/kalender või maikalu@gmail.com, mob. 56633720 (Meelis Maikalu), 5242744 (Karmen Maikalu)

 

PREP on lühend inglisekeelsest väljendist The Prevention and Relationship Enhancement Program (paarisuhte rahulolu edendamise programm). Programmi on välja töötanud USA teadlased Denveri Ülikoolis Colorados ning see põhineb enam kui 25-aastasel uurimustööl kooselu ja paarisuhete vallas.

Praeguseks on PREP levinud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Eestis on kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon.Alates 2009. a on Eestis osalenud PREP-koolitustel üle 1600 inimese.

PREP-paarisuhtekoolitus sobib erinevatele sihtgruppidele: nii neile, kellel on õnnelik paarisuhe ning kes soovivad panustada sellesse, et nende suhe hea ja õnnelikuna ka püsiks, kui ka neile, kelle paarisuhtes on mõningaid probleeme ning kes sooviksid omavahelist suhet parandada; neile, kes paarisuhet alles alustamas ning ka neile, kelle kooselu kogemus on kujunenud paljude aastate jooksul.

 

PREP-paarisuhtekoolitusel...

... pööratakse tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste omandamisele;
... räägitakse sellest, kuidas toime tulla erinevuste ja erimeelsustega;

... teadvustatakse ja vajadusel kohandatakse ootusi paarisuhte ja teineteise suhtes; ...käsitletakse erinevaid võimalusi, kuidas ühine rõõm, lõbu, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus aitavad murda igapäevarutiini ning hoida ja taastekitada lähedust paarisuhtes;

... arutletakse armastuse, andestamise ja üksteise toetamise üle paarisuhtes; ...innustatakse pühendumusele ja kohusetundele ning aidatakse näha kooselu pikaajalise partnerlusena.

Käsitletavad teemad: Turvalisus paarisuhtes: füüsiline, emotsionaalne, pühendumuslik ja kogukondlik turvalisus. Riskifaktorid paarisuhtes: püsivad ja muutuvad riskifaktorid. Ootused paarisuhtes: teadvustamata, põhjendamatud ja rääkimata ootused. Erinevused ja nendega toimetulek. Ohumärgid suhtlemises: pingestamine ehk kasvav tüli, alavääristamine, negatiivne tõlgendamine, vältimine. Hea suhtlemise alustalad: kõneleja-kuulaja tehnika ehk kuidas rääkida tülli minemata. Varjatud teemad ja peidetud probleemid ehk miks me tegelikult tülitseme. Neljasammuline probleemilahendusmudel. Andestamine paarisuhtes. Raskustega toimetulek ja teineteise toetamine. Ühtehoidmine ja sõprus paarisuhtes, ühine rõõm ja koosveedetud aeg. Sensuaalsus ja seksuaalsus paarisuhtes. Armastuse jagamine paarisuhtes: armastuse kuus stiili, XYZ-positiivne sõnum. Abielu pikaajaline perspektiiv: pühendumine ja kohusetunne.

PREP ei sisalda grupitöid, kus paarid peaksid omavahelisi asju avalikult arutama või teistega jagama. Kursusel tehtavad paarisuhteharjutused toimuvad vaid paaril omavahel. Aeg-ajalt juhendab paari harjutuste läbiviimisel üks koolitajatest.

 

Registeerumine www.prep.ee/kalender

Registreerimistasu: 30.- eur paarile kanda SA Väärtustades Elu arvele EE192200221047711487, selgituseks: PREP 21.-28.05.2016, osalejate nimed

Koolitus toimub tänu Eesti Kirikute Nõukogu toetusele. 


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002