eng | est 
 
TÖÖVALDKONNAD
PROJEKTID
 
 
 
 

MEEDIATÖÖ

Eesti Kirikute Nõukogu meediatöö eesmärgiks on aktiivselt ja mitmekülgselt ühiskonnaga suhtlemine, selleks et tõsta ühiskonna teadlikkust kristlikku kirikut ja selle õpetusest puudutavas. Samuti osaletakse avalikes diskussioonides, andes seeläbi märku kiriku avatud hoiakust ühiskonna suhtes.

Üheks peamiseks väljundiks on aastate jooksul olnud hea koostöö Eesti Rahvusringhäälinguga.

Eesti Kirikute Nõukogu on esindatud meedia eneseregulatsiooniga tegelevas Avaliku Sõna Nõukogus (http://www.asn.org.ee/).

Saatesari Ajalik ja ajatu
Eesti Televisioonis on aastaid pühapäeviti eetris olnud saatesari “Ajalik ja ajatu”, milles astuvad üles nii liikmeskirikute vaimulikud kui ka kultuuri- ja kunstiinimesed, teadlased ja teiste eluvaldkondade esindajad. Saatesarja läbivateks teemadeks on aktuaalsed kiriku- ja ühiskonnaelu ja kristlust tutvustavad teemad. Saatesarja on võimalik järelvaadata internetis ETV arhiivi kodulehel www.etv.err.ee/arhiiv.

Hommikupalvused ja jumalateenistuste ülekanded
Kristlikel pühadel ja Eesti Vabariigi tähtpäevadel toimuvad jumalateenistuste ülekanded Eesti Televisioonis. Hommikupalvused jõuavad Eesti Rahvusringhäälingu raadioprogrammidesse Vikerraadio ja Klassikaraadio. Vikerraadios toimub hommikumõtisklus argipäeviti orieteeruvalt kell 6.32, laupäeviti ja pühapäeviti on palvus kell 7.35. Klassikaraadios on palvused iga päev kell 7.15. Viimase kuu hommikupalvused on järelkuulatavad kodulehel www.vikerraadio.ee rubriigis “Kuula saadete arhiivi” hommikumõtiskluste kaustas.

Eesti Rahvusringhäälingu raadioprogrammid teevad jumalateenistuste ülekandeid suurematel kirikupühadel: jõululaupäeval, 1. jõulupühal, Suurel Reedel ja 1. ülestõusmispühal Vikerraadio ning Klassikaraadio vahendusel.

Saade Kirikuelu
“Kirikuelu” on Eesti Rahvusringhäälingu raadioprogrammi Vikerraadio saade, kus leiavad kajastamist olulisemad kristlikud päevaküsimused. Saates on tähtis koht ka kiriklike institutsioonide, organisatsioonide ja nähtuste tutvustamisel ning kirikueluga seotud probleemide kajastamisel. “Kirikuelu” on järelkuulatav internetis aadressil www.vikerraadio.ee rubriigis “Kuula saadete arhiivi”.

Projekt Teeliste kirikud
Projekti eesmärgiks on edastada informatsiooni nii Eestit külastavatele turistidele kui ka kohalikule reisihuvilisele suvisel hooajal avatud Eesti pühakodadest. Projektiga liitunud pühakojad on suvel teelistele avatud argipäeviti. Huvilistel on võimalus astuda üle pühakoja läve ning osa saada kirikuhoonetest õhkuvatest vaimu- ja kulutuuririkkustest. Lähemalt projektist internetis www.teelistekirikud.ekn.ee.


  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Eesti Püha Gregoriuse Kogudus / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 6461028, 5122564, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002
Esileht